Úspora - Spoľahlivosť - Prevencia

Kondenzačný kotol Vitodens 111-W so vstavaným nerezovým 46l zásobníkom na ohrev TUV .

22.07.2012 22:48

 

Nástenný plynový kondenzačný kotol s integrovaným nerezovým nabíjacím zásobníkom

Menovitý tepelný výkon: 6,5 až 35 kW


Informačné údaje k stiahnutiu

Vitodens 111-W 06-2012_SK_web.pdf (376,8 kB)

 

Nástenný plynový kondenzačný kotol Vitodens 111-W sa ideálne hodí do bytov 
alebo rodinných domov. Bez problémov sa dá namontovať na stenu do kútov kúpeľní 
alebo tiež komôr. Vitodens 111-W nájde svoje miesto tiež nad pracovnou linkou, práčkou alebo sušičkou. Pre niekoho, kto si potrpí na šetrnosť a dlhú životnosť, pripadá ako materiál do úvahy len ušľachtilá nehrdzavejúca oceľ. Preto je tiež kotol Vitodens 111-W vybavený výhrevnou plochou Inox-Radial z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele, ktorá ponúka potrebnú spoľahlivosť a zaručuje trvalo vysoký stupeň využitia spalného tepla. 

Účinnosť až do 97 % 

Nástenný plynový kondenzačný kotol Vitodens 111-W spotrebuje menej energie, pretože zároveň využíva teplo zo spalín. Výsledok: Účinnosť až do 97 percent. Je jasné, že tým znížite Vaše náklady na vykurovanie a okrem toho odbremeňujete životné prostredie.

Robustnejší horák s dlhou životnosťou 

Cylindrický horák MatriX z vlastného vývoja a vlastnej výroby sa vyznačuje dlhou životnosťou vďaka tkanivu z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele. 

Komfortná regulácia s integrovaným diagnostickým systémom 

Jednotka elektronickej regulácie pre prevádzku na konštantnú teplotu je už zabudovaná v zariadení Vitodens 111-W. S napojením vonkajšieho snímača bude kotol automaticky prevádzkovaný podľa ekvitermickej krivky. Protimrazová ochrana je integrovaná. Uživateľsky priateľské otočné ovládače umožňujú rýchle nastavenie teploty teplej vykurovacej vody. Zobrazenie teploty a prevádzkových stavov je realizované digitálnym dispejom. 

Jednoduchý servis a údržba 

Aj pri servise a údržbe sa plynový kondenzačný kotol tvári mimoriadne šetrne. Všetky časti sú montovateľné spredu, nie je potrebný bočný odstup. Nakoniec sú všetky komponenty zariadenia ako je nabíjací zásobník na teplú vodu, expanzná nádoba, čerpadlá, poistné armatúry fixne zmontované už zo závodu.

Vitodens 111-W: Kompaktný a komfortný 

Nástený plynový kondenzačný kotol Vitodens 111-W disponuje zásobníkom z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele s objemom 46 litrov. Takto je, čo sa týka odberu teplej vody, porovnateľný so 150 litrovým zásobníkom teplej vody s vnútorným ohrevom. 

U nabíjacieho zásobníka kontinuálne obieha voda vo výhrevných plochách prietokového ohrievača dosiahne želanú teplotu a je okamžite k dispozícii pri ďalšom odbere. Snímače teploty sa starajú o to, aby bola dosiahnutá požadovaná teplota. V pírpade potreby sa u zariadenia Vitodens 111-W automaticky zapojí cylindrický horák MatriX a stará sa o želanú teplotu vody. Tento princíp sa využíva najmä pri naplnení vane alebo pri dlhom sprchovaní.

Výhody na prvý pohľad:

 

 • Obzvlášť priestorovo úsporné plynové kondenzačné zariadenie s integorvaným nabíjacím zásobníkom.
 • Účinnosť až do 97 % (Hs)/108 % (Hi).
 • Dlhá životnosť a efektívnosť vďaka výhrevným plochám Inox-Radial.
 • Plynový horák MatriX s vysokým stupňom využitia vďaka pletivu MatriX 
  z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele – odolný pri zvýšenom tepelnom zaťažení.
 • Jednoducho ovládateľná regulácia s manuálnym výkonovým obmedzením 
  a možnosťami napojenia modulovaného izbového termostatu.
 • Vysoký komfort teplej vody cez nabíjací systém a integrovaný 
  nabíjací zásobník (objem 46 l).
 • Manuálna adaptácia spalín umožňuje veľké predĺženie spalinových vedení 
  bez strát na výkone.

 

pageBackspäť