Úspora - Spoľahlivosť - Prevencia

Prehľad zdrojov energie

21.04.2015 11:34

Energieträger und Heizsysteme im Überblick. Wer eine neue Heizung sucht, hat viele Möglichkeiten ...

Prehľad zdrojov energie a vykurovacích systémov

Ten, kto se obzerá po novom vykurovaní, má veľa možností. Ktorý zdroj energie je ten správny? Čo sa počíta a čo je vhodné z hľadiska ekológie? Urobte si prehľad o rôznych vykurovacích systémoch, zdrojoch energie a ich výhodách.

 

Nie vždy máte pri rozhodovaní sa pre určité palivo možnosť voľby. Dostupnosť alebo nariadenia obce môžu určitý energetický nosič vylúčiť. Najlepším riešením je včasná konzultácia s odbornou kurenárskou firmou vo Vašom okolí. 
Aké sú výhody kondenzačnej techniky?  

Moderná kondenzačná technika poskytuje v porovnaní so starými zariadeniami potenciál úspory až 30 percent spotreby energie. Okrem toho se pri modernizácii a u novostavby vyplatí kombinácia kondenzačnej techniky so solárnym zariadením k príprave teplej vody a podpore vykurovania. Pre rodinný dom pre jednu až dve rodiny k tomu stačí už plocha kolektorov len jedenásť metrov štvorcových. Naviac získate ako podporu zaujímavé štátne dotácie. 

Čím sa vyznačuje plynová kondenzačná technika? 

Plynová kondenzačná technika Vám poskytuje veľký potenciál úspory. Teplo obsiahnuté v spalinách se využívá k ohrevu výstupu vykurovacej vody. Už tým sa dá ušetriť až 15 percent energetických nákladov. essmann se dajú optimálne kombinovať so solárnym zariadením a podporuje ich štát. 

Regeneratívne zdroje energie 

Dodatočne k oleji a plynu je pre vykurovanie k dispozíci široké spektrum obnoviteľných energií. Firma Viessmann Vám poskytuje celú techniku k využitiu regeneratívnych zdrojov energie na výrobu tepla: K tomu patia vysoko efektívne tepelné čerpadlá, s ktorými sa dá využiť prírodné teplo zo zeme, zo vzduchu alebo spodnej vody, inovačné kolty na štiepku a peletky a výkonné solárne zariadenia k príprave teplej vody, na podporu vykurovania a fotovoltaické panely na výrobu elektrickej energie. 

Vyberte si v ľavom menu, aby ste získali viac informácii k jednotlivým zdrojom energie a ich výhodám. Rozhodnite sa, ktorá energia je pre vás tá pravá.